В Острозькій академії вшанували пам’ять Юліуша Словацького

19 червня 2009

Цієї весни виповнилося 200 років від дня народження видатного польського поета і драматурга Юліуша Словацького. Ім’я цієї особистості нерозривно пов’язано з Україною, оскільки народився Словацький у Кременці.

Пам’ять великого поета вшанували в Острозькій академії. 19 червня відбувся урочистий Вечір пам’яті Юліуша Словацького. Завдяки зусилям викладачів та студентів вдалося організувати концерт високого рівня. Майже усі творчі колективи навчального закладу долучилися до його організації. Гра скрипки, акторська гра українською і польською мовами, неперевершений спів найкращих вокальних ансамблів Острозької академії, декламування віршів Юліуша Словацького, мультимедійні презентації стали родзинкою заходу.

Вшанування річниці від дня народження поета співпало з проведенням в Острозькій академії засідання Консорціуму Україньких університетів та Варшавського університету, тож на концерті були присутні генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Томаш Янік, ректор Варшавського університету Катажина Халасінська-Мацуков, проректор Варшавського університету Влодзімєж Ленгауер, керівник студій Європи Східної Ян Маліцкі, а також ректори Волинського національного університету, Тернопільського педагогічного університету, Чернівецького національного університету, Прикарпатського національного університету, Кам’янець-Подільського національного університету та Житомирського державного університету. Таким чином захід вийшов на міжнародний рівень, об’єднав навколо постаті Юліуша Словацького як українську інтелігенцію, так і польських гостей, частиною культури яких він також є.