Українські вечорниці в університеті

11 червня 2009

Веселими піснями, танцями та діалогами 10 червня розпочались «Українські вечорниці» − звітний концерт Культурно-мистецького центру  в Національному університеті «Острозька академія». Вечір проходив у дусі колишніх досвіток, коли дівчата збирались попрацювати та провести разом час, особливо взимку або восени.

Виступи скрипалів, хору, танцювальних колективів та співаків  відбувалися за сюжетом, у якому спостережливий глядач міг впізнати героїв відомих українських  літературних творів. На вечорницях був дивакуватий Стецько з твору «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ’яненка, герої Івана Нечуя-Левицького Лаврін і Мелашка тощо. Присутні також могли почути яскравий та колоритний діалог баби Палажки з бабою Параскою, поспівчувати нещасній красуні в турецькій неволі та дізнатися про особливості сватання в Україні.

Дівчата уже не збираються за спільною працею, залишилася лише традиція, яку успішно продовжують студенти Острозької академії.