Історик з Любліна розповів про маловідомі сторінки польсько-українських взаємин ХХ ст.

12 лютого 2009

9 лютого 2009 року гостем Національного університету «Острозька академія» був д-р Григорій Купріянович – історик, науковий працівник Інституту історії Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща), голова Українського товариства в Любліні, в 2004-2006 рр. канцлер Європейського колегіуму польських і українських університетів.

Під час зустрічі зі студентами університету Григорій Купріянович провів лекцію на тему: «Акція руйнування православних церков на Холмщині та Південному Підляшші в 1938 році», під час якої йшлося про одну з найтрагічніших сторінок в історії польсько-українських взаємин у ХХ ст., що є маловідомою в сучасній Україні. Крім того, на зустрічі було представлено книгу Григорія Купріяновича та інтернет-сайт www.kholm1938.net, присвячені цим подіям.

Наприкінці дискусії студенти мали змогу поспілкуватися з гостем та дізнатися про сучасне громадське і церковне життя православних українців в Польщі.