Острозька академія долучилася до святкування 20-річчя Народного Руху України

08 вересня 2009

Цього року Народний Рух України святкує своє 20-річчя. Урочисті зібрання відбулися у різних куточках України. Національний університет «Острозька академія» також долучився до відзначення цієї дати.

Кафедра історії університету організувала семінар, присвячений 20-річчю Народного Руху України, за участю студентів та представника Української Гельсінської спілки, колишнього члена Народного Руху України М. Бендюк. З доповіддю на семінарі виступив також магістр кафедри історії Ю. Шушкевич.

До уваги слухачів були представлені доповіді щодо розвитку Народного Руху України на початкових стадіях його функціонування на Рівненщині, зокрема в Острозі, що викликало велике зацікавлення серед студентів.

Учасники заходу спілкувалися про життя та роль таких визначних рухівців, як В. Яворівського, Д. Павличка, І. Драча.  Доповідачі  звернули увагу на деякі особливості формування Народного Руху на Рівненщині і відмітили заслуги В.Червонія, І. Дем’юка  та О.Новака.

Студенти ознайомилися з передумовами та предтечами цієї організації і особисто познайомилися з її представниками.