Політологи Острозької академії дали оцінку потенціалу внутрішнього конфлікту в Україні

03 червня 2009

4 червня відбулася чергова презентація ШПА «Поліс» на тему «Аналіз потенціалу внутрішнього конфлікту в Україні». Ця тема є актуальною у сьогоднішні кризові дні і для України, і для всього світу. Зважаючи на те, що наша держава знаходиться в особливо важкому стані і звідусюди лунають думки про назріваючий соціальний вибух, у рамках школи і було вирішено дослідити це питання.

За основу дослідження було взято індикатори визначення внутрішньої напруги у державі, які використовує Фонд для миру («Found for peace»). Індикатори стосуються трьох сфер суспільно-політичних відносин: соціальної, економічної та військово-політичної. Кожна сфера включає у себе ще кілька показників, за якими виставляється сукупна оцінка.

За результатами аналітичного дослідження, Україна знаходиться у зоні попередження соціального вибуху. Вітчизняні політологи передбачають пік напруги на осінь 2009 р. Основними передумовами можливих протестних акцій є високий рівень корупції, переважаюча частка тіньової економіки, великий розрив між середніми доходами найбідніших та найбагатших, криміналізація суспільства, глибока економічна і політична криза тощо. Загалом, вище зазначені причини і раніше існували в Україні (окрім політичної кризи), проте сьогодні вони є визначальним фактором виникнення соціальних протестів, оскільки помітне різке незадоволення та абсолютне несприйняття населенням влади та її діяльності.

Наприкінці презентації дослідження викладачі та студенти мали змогу поставити запитання молодим аналітикам та висловити свої зауваження і думки стосовно цієї проблеми.