Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація: мова-культура-особистість» в Острозькій академії

03 квітня 2009

2 квітня у Національному університеті «Острозька академія» відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація: мова-культура-особистість», що зібрала у стінах альма-матер представників 36 вищих навчальних закладів. Почесною гостею заходу стала віце-консул Республіки Польща Марта Павлік.

На пленарному засіданні конференції виступили науковці, що представляли Україну, Польщу, Канаду, Сполучені Штати Америки, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри лінгвістики Острозької академії Анатолій Худолій, доктор, завідувач кафедри іноземних мов та технічного перекладу Львівського національного університету безпеки життєдіяльності Богдан Шуневич, віце-консул Республіки Польща Марта Павлік, доктор філології Валерій Полковський, Дональд Фінні.

Теми доповідей цьогорічної конференції стосувалися риторики та зовнішньої політики американських президентів, номінації рослин російською мовою, проблеми викладання іноземних мов у Північній Америці, методики викладання іноземних мов загалом. Деякі питання були присвячені Україні у контексті світової міжкультурної комунікації.

Наприкінці пленарного засідання начальник видавництва «Нова книга» Олена Березова презентувала удосконалений українсько-англійський словник, над яким упродовж трьох років працювало чимало видатних науковців.

«Світ змінюється, переосмислюються суспільні цінності, а тому виникає потреба у нових знаннях. Ми сподіваємося, що конференція сприятиме демократизації суспільних відносин та становленню сприятливих умов для розвитку міжкультурної комунікації», –зазначила декан факультету романо-германських мов Світлана Новоселецька.