Книга Галини Вокальчук – ще одне напрацювання в Острозькій академії

02 лютого 2009

Наукові напрацювання Національного університету «Острозька академія» доповнила робота її викладача Галини Вокальчук монографія «Словотворчість українських поетів ХХ століття».

Книга є здобутком не лише університету, а й має вагоме значення для наукового простору всієї країни. У монографії розкриваються основні проблеми сучасної неології, тобто науки про нові слова у складі української мови, висвітлюється історія дослідження неологічної лексики в сучасному мовознавстві. Аналіз еволюції індивідуально-авторської лексичної номінації в українській поезії ХХ століття Галина Вокальчук здійснила на матеріалі понад 7000 лексичних новотворів, засвідчених у словниковому запасі творів близько 400 авторів. Також у книзі проаналізовано головні здобутки й перспективи української індивідуально-авторської неографії та описано теоретичні засади створення різножанрових словників авторської неологічної лексики.

Монографія «Словотворчість українських поетів ХХ століття» стане практичним посібником для науковців-філологів, студентів та аспірантів філологічних факультетів.

Детальнішу інформацію про книгу читайте тут