В Острозькій академії відзначили 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя

01 квітня 2009

31 березня в Національному університеті «Острозька академія» за круглим столом, зібралися студенти та викладачі, щоб обговорити постать відомого письменника ХІХ ст. Миколи Гоголя в контексті української та російської літератури. Чи був Гоголь українцем, чому він відрікся від свого польського коріння, чому писав російською – ці та інші актуальні питання розглядалися за круглим столом.

«Гоголь за своєю сутністю – мінлива субстанція. Він не піддавався будь-якій дефініції. Він – трагічна особистість, бо не був визначений», – стверджує викладач зарубіжної літератури в Острозькій академії Лідія Зелінська. З нею погоджується і проректор з навчально-виховної та наукової роботи, професор Петро Кралюк. І все ж він притримується думки, що «Гоголь – служака імперії».

Студенти теж брали участь в дискусії, а також виголошували доповіді, які стосувалися біографії та неоднозначності трактування в українській літературі особистості загадкового Миколи Гоголя.