„Гальшка року - 2008”: епоха аристократизму в ХХІ столітті

03 листопада 2008

Краса, інтелект і талант гармонійно поєдналися у переможниці конкурсу „Гальшка року - 2008”, який відбувся у рамках святкування Днів Національного університету „Острозька академія”.

Титул „Гальшка року - 2008” отримала номінантка від факультету романо-германських мов – Олена Андросова. Уже традиційно конкурс передбачав чотири етапи: представлення номінантки, відтворення одного дня з життя Гальшки, конкурс талантів та заповіт Гальшки-Ельжбети. Свої здібності демонстрували 6 кандидаток від усіх факультетів університету, і кожна з них отримала номінацію, найбільш відповідну її виступові. Окрім переможниці за рішенням журі, було визначено номінантку, гідну звання Гальшки на думку аудиторії, – нею стала представниця від економічного факультету Олена Ліщук.

Основною сюжетною лінією виступу переможниці конкурсу „Гальшка року - 2008” було представлення власних талантів, адже Олена Андросова продемонструвала аудиторії свій спів, танці та фото (результати співпраці з професійними фотографами). І все це, на думку журі конкурсу, Олені вдалося поєднати з духовним аристократизмом та внутрішнім відчуттям епохи княжни Гальшки.

Конкурс „Гальшка року” присвячено фундаторці Острозької академії Гальшці-Ельжбеті Острозькій, яка у XVI столітті вважалася найвродливішою та найбагатшою княжною Речі Посполитої, і, незважаючи на нещасливу особисту долю, зробила значний внесок у розбудову академії та, відповідно, розвиток вищої освіти Східної Європи.