В університеті розпочалися обмінні програми

26 серпня 2008

Національний університет «Острозька академія» досить тісно співпрацює із закордоном. Про це свідчать не тільки численні візити зарубіжних гостей до навчального закладу, а й участь студентів у міжнародних канадсько-українських обмінних програмах, яких цьогоріч в університеті діє чотири. Три із них – Victoria (British Columbia – м. Рівне), Prince Rupert (British Columbia – м. Острог), Courtenay/Comox (British Columbia – м. Нетішин ) координуються відділом міжнародного співробітництва Острозької академії, програма Port Alberni (British Columbia – м. Острог) - факультетом романо-германських мов. У кожній із програм візьмуть участь по дев’ять учасників на чолі з керівником як з української, так і з канадської сторони.

Студенти-учасники матимуть канадського партнера (хлопець-хлопець, дівчина-дівчина) і протягом трьох місяців житимуть у Канаді в гостьових сім’ях. Решта три місяці пройдуть в Україні, де учасники парами житимуть в українських родинах.

Українські та канадські молоді люди будуть працювати волонтерами у неприбуткових організаціях – в державних установах, у міських радах, засобах масової інформації, дитячих садочках, реабілітаційних центрах, дитячих притулках, лікарнях тощо. Крім того, кожного тижня у рамках програми відбуватимуться освітні дні, де учасники будуть готувати презентації про культуру, традиції, державний устрій своїх держав.

За словами керівника відділу міжнародного співробітництва Національного університету «Острозька академія» Едуарда Балашова, участь студентів у такого роду програмах формує у них цілеспрямованість, вони вчаться працювати у колективі, стають комунікабельнішими. Про це свідчить соціологічне дослідження, проведене серед студентів Острозької академії, які брали участь у програмах з 1996 до 2003 року.

«Міжнародні канадсько-українські обмінні програми допомагають студентам у кар’єрному зростанні, також вчать їх ефективно використовувати свій час, справлятися із конфліктними ситуаціями, вміло розпоряджатися своїми знаннями, а також вдосконалити володіння англійською мовою», - стверджує Едурд Балашов.