Вифлеємський вогонь в Острозькій академії

25 грудня 2008

Студенти Національного університету «Острозька академія» Роман Коваль та Наталія Кулініч – представники Острозького осередку Пласту Національної скаутської організації України 25 грудня передали ректорові академії Вифлеємський вогонь, що постійно горить на місці народження Ісуса Христа.

За словами скаутів, палаючий вогник символізує очікування, в період посту – означає повну жертовність. Світло є символом випромінювання добра, душевного спокою, любові до людей і світу. Вифлеємський вогонь приходить до нас завдяки «скаутській естафеті», яку започаткували австрійські скаути. Вони запалюють свої свічки у Вифлеємі і розповсюджують Світло як символ миру, любові, братерства та єдності, додаються до цього Різдвяні вітання і побажання. До Європи Священний вогонь перевозять скаути, Україною – його поширюють члени Пласту Національної скаутської організації України (пластуни), які передають цей вогонь до церков та інших організацій.

«Для українського, та й зрештою народу усього світу, вогонь є досить багатосимволічним. Для мене Вифлеємський вогонь є символом нагадування того, що скоро Різдво Христове – свято духовного очищення, щирої любові, радості та родинного затишку. Вдячний нашим студентам-пластунам, які передали цю Святиню Острозькій академії», – говорить Ігор Пасічник.