Когнітивну лабораторію в Острозькій академії очолив науковець зі Швеції

24 грудня 2008

Цього року при кафедрі психолого-педагогічних дисциплін створилася лабораторія когнітивної психології, яку очолив доктор психологічних наук університету Упсала, що в Стокгольмі, Ульф Фредрік Джонсон. Керівник лабораторії є відомим науковцем у світі та має величезний досвід в організації роботи подібних дослідницьких проектів за кордоном. Саме в Острозькій академії вперше українські студенти мають змогу отримати такі знання. Науковий інтерес доктора Джонсона лежить в полі дослідження метакогнітивних процесів людини. Численні його публікації у престижних міжнародних виданнях стосуються метапам'яті, особливостей процесу вивчення нового матеріалу, оцінок вивченого і т.д.

Лабораторія когнітивної психології наразі реалізовує декілька експериментальних досліджень у зазначеному напрямку. Такі ж експерименти проводяться паралельно і студентами університету Упсала, що дасть можливість здійснити деякі крос-культурні зрізи.

Планується, що у лабораторії будуть проводитись експериментальні дослідження того, яким чином людина організовує інформацію про дійсність та використовує її для регуляції своєї життєдіяльності. Ця загальна спрямованість буде конкретизована у спеціальних дослідницьких проектах, що розроблятимуться студентами-бакалаврами спеціальності «психологія», задіяними у роботі лабораторії. Ці дослідження ляжуть в основу їх бакалаврських тез і подальших наукових досліджень. На основі результатів лабораторних досліджень буде опубліковано наукові статті у вітчизняних та міжнародних виданнях, що дасть можливість оприлюднити отримані результати на широкий загал.