В Острозькій академії відзначили 65 річницю УПА та День Соборності України

24 січня 2008

У Національному університеті «Острозька академія» нещодавно відбулися заходи, приурочені до 65 річниці УПА та Дня Соборності України.

Протягом тижня в університеті діяла виставка «УПА. Історія нескорених», організована Центром досліджень визвольного руху (м. Львів), яка вперше представлена до уваги відвідувачів у місті районного значення. На виставці побували не тільки студенти та викладачі Острозької академії, а й жителі Острога, зокрема учні й вчителі Острозького військового ліцею та Острозької гімназії.

У рамках заходу також відбулася презентація Центру досліджень визвольного руху директором Володимиром В’ятровичем, діяльністю якого є вивчення найрізноманітніших аспектів боротьби українських повстанців за національну та соціальну свободу.

Крім того, присутнім була представлена книжка «УПА. Історія нескорених»  - перше в Україні науково-популярне широкоформатне ілюстроване видання, присвячене історії УПА. У книзі автори спробували подати власне бачення історії УПА, зробити її зрозумілою та наочною, висвітлити діяльність і наслідки важливої складової частини українського національного руху ХХ століття.

Наприкінці зустрічі представники Конгресу Українських Націоналістів Богдан Одуд та колишній депутат Верховної Ради Тарас Нагулко з міста Шепетівки Хмельницької області разом з гостями заспівали повстанських пісень.