В Острозькій академії вшанували пам’ять жертв Голодомору

16 листопада 2008

У Національному університеті „Острозька академія” відбулися студентські наукові читання, присвячені річниці геноциду проти української нації – Голодомору 1932-1933-го років.

Голодомор тридцятих років є надзвичайно сумною, проте водночас повчальною сторінкою нашої історії. Довгий час ці події замовчувалися радянською історіографією, проте зараз українці мають право знати правду і завдання кожного – доносити її до сердець наших громадян. Студенти Острозької академії є свідомі стосовно свого призначення, тому не можуть залишатися осторонь загальнонаціональної історії.

Під час наукових читань учасники посилалися на книгу Джеймса Мейса „Ваші мертві вибрали мене...”, людини, яка, не будучи українцем, одна з перших заговорила про цю трагедію. Студенти Острозької академії не лише говорили про Голодомор, а й переглянули фільм режисера Трараса Гукала "Незнаний голодомор".

Сподіваємося, наукові читання стануть ще однією традицією Острозької академії, оскільки національна пам’ять не повинна зникати зі свідомості народу.

Також у рамках проведення наукових читань в науковій бібліотеці Національного університету "Острозька академія" діє книжково-ілюстративна виставка "Голодомор 1932-1933 рр. в Україні".