Міжнародна конференція щодо проблем мовної комунікації проходила на базі університету

16.05.2008

15-16 травня у Національному університеті «Острозька академія» відбулась ІІ міжнародна науково-практична конференція на тему: «Міжкультурна комунікація: мова-культура-особистість», організована факультетом романо-германських мов за сприяння Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні Національної академії наук України.

У конференції взяли участь понад 110 науковців, які представляли низку університетів Львова, Києва, Чернігова, Черкас, Чернівців, Луцька, Кам'янця-Подільського. Крім того, з науковими доповідями виступили професори зарубіжних внз та представники міжнародних організацій, що базуються в Україні, а саме Орест Цап (Монітобський університет, Канада), Кажимєж Ожог (Ржежовський університет, Польща), Кіт Хайден (волонтер Корпусу миру, США) та Фанні Раскін (керівник Французького культурного центру у місті Львові).

Учасники конференції акцентували свою увагу на питаннях, які надзвичайно актуальні в умовах глобалізації – налагодженні ефективної комунікації між представниками різних культур. «Культурне нашарування є склом, через яке люди дивляться один на одного. Зробити це скло якомога прозорішим – це мета, досягнення якої усуне проблеми спілкування у сучасному суспільстві.»- зазначила у вітальному слові під час відкриття конференції декан факультету романо-германських мов Світлана Новоселецька.