Міжнародний художній пленер відбувся на базі Острозької академії

13 серпня 2008

На базі Національного університету «Острозька академія» відбувся Міжнародний художній пленер, який завершився відкриттям виставки робіт художників, що взяли участь у заході. Міжнародний художній пленер проводиться на базі Острозької академії вже вшосте і став традиційним для університету.

Цього року у роботі пленеру взяли участь такі країни, як Білорусь, Україна та Польща. Білорусь була представлена художником Павлом Кастусіком, польське мистецтво презентували митці Юрек Ратовскі та Валасек Анжей. Україну в пленері представили художники з Рівного – Віктор Гвоздинський, Феофан Бобрик, Тетяна Лукашевич; Вінниці – Крістіна Жілінскайте, Леонтій Гринюк, Житомира – Валерій Радецький, Василь Кондратюк, Неніла Косницька, Тернополя – Петро Шпорук.

Упродовж роботи пленеру художники працювали над картинами, що відобразили історичні та архітектурні пам’ятки Острога, Дубна, Млинова, Дерманя, Межиріча, Старокостянтинова. Багато уваги митці приділили історичним місцям, що пов’язані з постаттю князя Василя-Костянтина Острозького. У різноманітних художніх інтерпретаціях постали острозька, дубненська та старокостянтинівська резиденції князя. Виставка картин зараз діє у студентсько-викладацькому храмі Острозької академії.

Організатором Міжнародного художнього пленеру виступила Спілка художників України Рівненської області за активної підтримки Національного університету «Острозька академія» та депутата Острозької районної ради Миколи Бендюка.