Микола Жулинський: «Аби втамувати спрагу духовності, треба відкрити Україну в собі»

01.09.2008

Микола Жулинський, співголова Спостережної ради Національного університету «Острозька академія», радник Президента України, директор Інституту літератури ім. Тараса Шевченка Національної академії наук України, прочитав лекцію для першокурсників в Острозькій академії.

Не лише випуск кваліфікованих спеціалістів, а й формування здорової світоглядної позиції своїх студентів є важливим  завданням кожного навчального закладу. Особливе значення надається духовному та моральному вихованню студентів в Острозькій академії. Тому лекція Миколи Жулинського була присвячена проблемі становлення нової української держави, громадяни якої перебували б на засадах національних інтересів. Особливу увагу він акцентував на зниженні ролі культурної сфери та культивації у нашому суспільстві процесу політичних баталій, нерозумінні багатьма українцями історичної долі нашої держави. «Необхідно сформувати єдиний культурний простір, де визначальними будуть національні пріоритети, внутрішньо консолідувати країну. Визначальним для української держави повинен бути гуманітарний розвиток, орієнтований на потреби, цінності, інтереси людей», – зазначив пан Микола.

На згадку про лекцію студенти отримали книгу Миколи Жулинського «Духовна спрага по втраченій Батьківщині».

«Після прослуховування лекції залишилися лише позитивні емоції. Микола Жулинський – велика людина, яка справді відроджує нашу Україну. Я вважаю, що саме такі люди і повинні творити нашу державу. Для першого курсу лекція була особливо корисна, адже нам зараз всім по 17 років, тому дуже важливо, щоб нашу свідомість та погляди на Україну формували саме патріоти своєї держави», – враженнями поділилася Тетяна Миронюк, студентка першого курсу правничого факультету.