Олександр Михалюк ділився спогадами про УПА

03.06.2008

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася зустріч із представником української діаспори у Сполучених Штатах Америки, головою Фонду ім. учнів бувшої Рівненської гімназії у Філадельфії Олександром Михалюком.

Олександр Михалюк вже упродовж тривалого часу співпрацює з Острозькою академією. Фонд ім. учнів бувшої Рівненської гімназії щорічно надає іменні стипендії студентам, уродженцям Волині чи нащадкам воїнів УПА, що відзначилися особливими досягненнями у навчанні, а також активною життєвою позицією та участю у громадській діяльності.

Зустріч Олександра Михалюка зі студентами у рамках  його останнього приїзду до університету була присвячена обговоренню питань діяльності Української Повстанської Армії. Панові Олександру нещодавно виповнилося 89 років, він особисто був учасником та свідком подій визвольних змагань УПА. Тому прагнення передати майбутнім поколінням живу правду про реальні події того часу і було основною темою зустрічі.

Наприкінці спілкування зі студентами Олександр Михалюк передав для академії книги, присвячені українській історії. Пан Олександр вже не вперше поповнює асортимент наукової бібліотеки університету книгами зі своєї особистої колекції.

Ректор Острозької академії Ігор Пасічник нагородив Олександра Михалюка срібною медаллю імені Василя-Костянтина Острозького.