Якісний літературний продукт в Острозі

18 вересня 2007

17 вересня студентам Острозької академії було презентовано літературну збірку «Цілодобово», в яку увійшли твори Олега Коцарева, Богдана-Олега Горобчука та Павла Коропчука.

Однією з ініціаторів проведення цієї літературної акції, які самі організатори назвали «транзитом зі Львова до Острога», стала колишня студентка нашого університету, а нині - молода українська поетеса Юлія Стахівська. Сучасні українські письменники, серед яких автори «Цілодобово» Олег Коцарев та Богдан-Олег Горобчук, а також Катерина Бабкіна та Сергій Гвоздик, презентували нові книги видання «Смолоскипу» й продекламували острозьким студентам свої останні роботи.

Більшість поезій було взято зі збірки «Дві тонни», антології українських поетів-«двохтисячників», у яку увійшли праці 32 сучасних літераторів. За словами Богдана-Олега Горобчука, ця збірка є справді якісним українським продуктом, оскільки «двохтисячники» мало поступаються, а подекуди і перекривають принаймні два попередні покоління авторів.

Справжнім подарунком для острозьких спудеїв, які прийшли на зустріч з літераторами, стала презентація проекту «Відеопоезії», підготовленого арт-студією «Технократ» за безпосередньої участі Катерини Бабкіної. Поєднання поезії та відеокліпів є новою течією в сучасній літературі, яка є особливо популярною в Польщі, Чехії та країнах Прибалтики. Острозькі студенти вперше отримали можливість познайомитися із зразками цього напряму сучасної української поезії.