Студенти та викладачі глибоко обурені забороною на в’їзд до Росії Голови Наглядової ради Острозької академії

06 червня 2007

П’ятого червня стало відомо, що Миколу Жулинського – радника Президента України, Голову Спостережної ради Національного університету «Острозька академія», академіка Острозького академічного братства, ініціатора відродження Острозької академії – було затримано в аеропорту Пулково-2 та не надано дозвіл на в’їзд на територію Російської Федерації.

Це викликало неабияке обурення студентів та викладачів Острозької академії, адже Микола Жулинський відомий своєю толерантністю та стриманістю у ставленні українсько-російського питання. З Національного університету «Острозька академія»; було надіслано лист на ім’я Надзвичайного і Повноважного Посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна. «Ми переконані, що затримання академіка Жулинського Миколи Григоровича в Росії є прикрим непорозумінням, викликаним некомпетентністю деяких російських чиновників, - йдеться в листі. - Вимагаємо від посольства Російської Федерації негайно втрутитися у цю ситуацію, надати дозвіл академіку Жулинському на в’їзд до Росії, а також покарати винних у його затриманні».

Відсьогодні за ініціативи Братства спудеїв Національного університету «Острозька академія» розпочато збір підписів студентів на підтримку Голови Спостережної ради університету Миколи Жулинського.