В Острозькій академії вирішували питання культурної ідентичності

24 травня 2007

У ході спілкування науковців та студентів майже з усіх регіонів України в Острозькій академії намагалися вирішити питання національної самоідентифікації у контексті інтеграційних міжкультурних процесів. Це стало можливим завдяки проведенню Третьої міжнародної наукової конференції «Проблеми культурної ідентичності в ситуації сучасного діалогу культур», організованої 22-23 травня кафедрою культурології та філософії Національного університету «Острозька академія».

До участі у конференції було подано понад 50 заявок з університетів майже усіх областей України та декількох польських вищих навчальних закладів (зокрема, з Любліна). Окрім власне наукової роботи під час пленарних та секційних засідань, учасники конференції мали змогу ознайомитися з цінними для української і світової культури пам’ятками, відвідавши екскурсії Острозькою академією та містом.

На підсумковому пленарному засіданні учасників конференції привітав ректор університету Ігор Пасічник. Під час засідання відбулося нагородження студентів академії почесними грамотами за перемогу в олімпіаді з культурології та участь у різноманітних конференціях, а також вручення викладачеві із США Леонідові Якобчуку срібної медалі Василя-Костянтина Острозького за значний внесок у культурне та наукове життя академії.

За підсумками конференції планується видати матеріали доповідей учасників окремим збірником, який стане у пригоді всім, хто цікавиться проблемою національної культурної ідентичності.