Острозька академія цінує традиції українського народу

22 травня 2007

Нещодавно в Національному університеті «Острозька академія» відбулася акція «Вишиваний рекорд Острозької академії» в рамках святкування Тижня економічного факультету під гаслом «Збережемо традиції разом».

Цього дня студенти прийшли в академію у вишиваних сорочках з неповторними візерунками. Кожен із орнаментів відображав специфіку поєднання гами кольорів, засобів вираження конкретного регіону України, які склалися упродовж століть. Студенти були одягнені у вишиванках з поліським, гуцульським, подільським, слобожанським орнаментами, траплялися етнічні костюми, розшиті бісером. Кожен з орнаментів був оригінальний по-своєму, наприклад, для поліського характерною прикметою є спокійно-розмірений ритм якогось одного лаконічного за обрисами мотиву, для слобожанського – співіснування рослинного та геометричного візерунків, подільський представлений мотивами складних сполучень, витонченістю й бездоганністю.

«Проведення таких акцій є справді необхідним серед молоді, під час яких відроджуються традиції, культура, піднімається національний дух молодого покоління. Багато студентів були у вишиванках ще своїх бабусь і дідусів – це родинні реліквії, які передаються з покоління в покоління, як досвід», – розповідає учасниця акції, студентка Національного університету «Острозька академія» Алла Дубровик.

Острозька академія, як центр глибокої духовності, національної культури, вже не вперше проводить подібні акції. Завдяки збереженню та поціновуванню традицій і звичаїв свого народу можна виховати справжніх патріотів своєї держави, переконані викладачі та студенти Національного університету «Острозька академія».