Лауреати Шевченківської премії за натхненням приїхали до Острозької академії

18 травня 2007

Днями з візитом до Острозької академії прибули лауреати Шевченківської премії різних років на чолі із головою Комітету з Національної премії ім. Тараса Шевченка – Романом Лубківським. Приводом для приїзду і загального виїзного засідання стала ідея створення Асамблеї лауреатів Шевченківської премії, яка б своєю діяльністю відроджувала культурну сферу в Україні та сприяла розвиткові українського мистецтва. Серед відомих лауреатів видатні художники та архітектори: Євген Безніско, Володимир Юрчишин, Зоя Чегусова, Зарема Нагаєва, Віталій Юдін та багато інших, чиї імена стали гордістю української держави.

Перебуваючи у стінах академії, гості відвідали підземні підвали університету, побували в музеї та побачили сучасну віртуальну бібліотеку. При зустрічі із студентами кожен із гостей мав змогу розповісти про власні творчі досягнення та відповісти на запитання. Один із лауреатів, скульптор Айдер Алієв під час зустрічі влучно зауважив: «Все, що сталося сьогодні, сталося вперше. Мабуть, самі лауреати ніколи в житті не бачили стількох лауреатів».