Українська філософія: бути чи не бути?

17 травня 2007

Всеукраїнська студентська олімпіада з філософії та релігієзнавства, що проходила в стінах Національного університету «Острозька академія» 15-16 травня, зібрала тут представників з 22 університетів.

Протягом двох напружених днів, учасники у формальній та неформальній обстановці намагалися з’ясувати, чи існує українська філософія? Головною метою приїзду для них була зовсім не перемога або участь, а щире прагнення дійти до істини. Говорилося багато й різними мовами, адже учасники представляли всі регіони України.

За підсумками двох конкурсних днів, які включали захист есе, реферату та виконання письмове завдання, призові місця були розподілені таким чином: І місце - Михайло Якубович (Національний університет „Острозька академія”); ІІ - Ігор Пасічник (Львівський національний університет ім. І. Франка) та ІІІ місце – Ярослав Блоха (Полтавський державний педагогічний університет). Усі учасники олімпіади були нагороджені призами та грамотами.

Старші науковці, що оцінювали молодих колег, переконані: з такими філософами українська філософія буде жити.