В Острозькій академії обговорювали явище сленгу

11 грудня 2007

Що таке сленг, чи можна ототожнювати його із суржиком, його походження та сферу вживання, поширення на певних територіях України – ці та інші питання висвітлювали члени товариства ім. Оглоблина на засіданні дебатного клубу філологічної секції на тему: «Побутування сленгу: екстралінгвістичний аспект», яке нещодавно відбулося у Національному університеті «Острозька академія».

У рамках заходу був презентований «Словник сучасного українського сленгу» за редакцією Т. М. Кондратюк. Також студент четвертого курсу спеціальності «українська мова та література» Віталій Максимчук зачитав уривок з твору Марка Вовчка «Горпина», перекладений на «сленгову» мову.

У засіданні клубу взяли участь викладачі кафедри, зокрема професор Іван Хом’як, який поділився зі студентами власним баченням цієї проблеми. За його словами,  сучасний молодіжний сленг є  продуктом урбанізації, яка деякою мірою співвідноситься з русифікацією та проблемами двомовності.