Вшановано пам’ять жертв Голодомору

22 листопада 2007

Студенти Національного університету «Острозька академія» взяли участь у відзначенні 75-ої річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні. Викладачами та студентами університету було організовано цілу низку заходів, спрямованих на вшанування пам’яті мільйонів невинних жертв цієї загальнонаціональної трагедії українського народу.

У Науковій бібліотеці 21 листопада відбулося відкриття книжкової виставки «Злочин проти народу», яка діятиме до 10 грудня цього року. До експозиції, яка складається з двох  частин, увійшли книги як з власних бібліотечних фондів Острозької академії, так і з колекції Інституту досліджень української діаспори. У презентації виставки взяли участь Павло Радецький та Дмитро Мельник – живі свідки тих подій, які поділилися своїми спогадами з аудиторією та подарували бібліотеці ікону й книги.

22 листопада доктор історичних наук Володимир Трофимович прочитав лекцію на тему «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид проти українського народу», після чого студенти та викладачі університету мали змогу переглянути документальний фільм «Жнива скорботи», створений у 1983 році представником української діаспори в Канаді Тарасом Гукалом.

У п’ятницю в студентсько-викладацькому храмі Преподобного Федора Острозького відбулася панахида до 75-ої річниці Голодомору, а 25 листопада буде проведено літургію та мітинг пам’яті на головній площі міста Острога «Прости нас, пам’яте, прости!».

Студенти університету взяли активну участь в обговоренні важливості визнання Голодомору 1932-1933 років актом  геноциду проти українського народу. Нагадаємо, що це питання вже неодноразово піднімалося Президентом України Віктором Ющенком та наразі є причиною численних дискусій в українському суспільстві та серед вітчизняної політичної еліти.