Тиждень української мови в Острозькій академії

12 листопада 2007

У Національному університеті «Острозька академія» п’ятого листопада відбулося урочисте відкриття Тижня української мови та писемності, що ознаменувалося зустріччю із письменницями Лідією Рибенко та Світланою Метою.

Згодом відбулося підбиття підсумків конкурсу на кращий твір про мову, переможницею якого стала студентка першого курсу спеціальності «українська філологія» Марина Карповець.

Професор Петро Кралюк був присутній на вечорі не тільки як проректор з навчально-виховної та наукової роботи, а й письменник, член Національної спілки письменників України, презентуючи власний твір – історико-інтелектуальний детектив «Діоптра», що присвячений 425-річчю від дня народження Мелетія Смотрицького, який і є головним героєм роману.

У рамках проведення Тижня української мови і писемності доктор філологічних наук, професор Іван Хом’як під час своєї доповіді окреслив проблеми української мови, звертаючись до історії становлення нашої державності.

На свято також завітала заслужена артистка України, акторка Рівненського обласного драматичного театру Галина Цьомик, виступивши з композицією «Мати й Україна – два крила любові». Крім того, студентський рок-гурт «Комісія», під написану ним же музику, демонстрував поезію, присвячену українській мові.