Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, редакційно-видавничий відділ, відділ зв’язків з громадськістю, Центр вивчення спадщини Острозької академії, відділ працевлаштування, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на шістнадцяти престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Міжнародні обмінні програми

Згідно з концепцією розвитку Університету, що має у своїй основі відродження та збереження традицій вищої освіти в Україні, а також орієнтацію на європейські та світові навчальні стандарти та цінності, партнерство з іноземними вищими навчальними, науковими та культурними установами, Національний університет «Острозька академія» представляє Україну у наступних міжнародних обмінних програмах:

Реалізація канадсько-українських обмінних молодіжних волонтерських програм «CORE/ECO» щорічно дає можливість для 20 студентів університету перебувати протягом декількох місяців у Канаді, опановувати досвід країни у сфері захисту навколишнього середовища, а також у економічній, соціальній, управлінській, освітній та інших галузях, отримати лідерські навички планування подій, благодійних акцій, знайомитись з людьми різних національностей, що проживають у Канаді, та особливостями їх культури, вдосконалювати знання англійської й французької мов.

Програми «CORE/HEALTH» - канадсько-українські молодіжні волонтерські обмінні програми, котрі щорічно надають можливість студентам покращити свої навички в галузі охорони здоров’я, поширювати поміж студентами Університету та місцевими жителями інформацію та матеріали про ведення здорового способу життя. Має на меті розвиток у студентів навичок роботи в групі, у галузі охорони здоров’я, в економічній, соціальній, освітній та управлінській сферах, вдосконалення лідерських та комунікаційних навичок.

Названі обмінні програми координує організація «Канада-Світ-Молодь», що існує вже 40 років й має налагоджені контакти більше ніж з 50 країнами світу. Партнерство «Канади-Світ-Молодь» та Національного університету «Острозька академія» триває 15 років і понад 350 студентів університету змогли взяти участь в унікальних програмах обміну. 

Налагоджені програми студентського обміну з Державною Вищою Східно-Європейською Школою (м. Перемишль, Республіка Польща), Гуманітарною Академію ім. А. Гейштора (м. Пултуськ, Республіка Польща), Державною Вищою Професійною Школою ім. Ш. Шимоновича  (м. Замость, Республіка Польща). Метою обмінів є проходження навчальних практик, ознайомлення зі структурою та принципами функціонування органів студентського самоврядування, освітньою системою Польщі, пізнання студентами культури, звичок і традицій Республіки Польща.

Студенти та викладачі Національного університету «Острозька академія» мають можливість брати участь в курсах вивчення польської мови в Республіці Польщі (м. Варшава, м. Краків, м. Жешув, м. Люблін, м. Ольштин, м. Замость, м. Перемишль та ін.) 

Географічні межі міжнародного співробітництва Острозької академії постійно розширюються і дозволяють студентам і викладачам щорічно приймати участь в наступних програмах стажування та навчання:

  • Програма ім. Фулбрайта (Fulbright Program);
  • Програма обміну для випускників ім. Едмунда Маскі (The Edmund S. Muskie Program);
  • Програма Лейна Кіркланда (Lane Kirkland Program);
  • Навчальні тури до Польщі (Study Tours to Poland);
  • Студії Східної Європи Варшавського університету (Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego) та ін.