Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Вчені Острозької академії видали монографію, присвячену творчості Яна Лятоса

Нещодавно у видавництві Національного університету «Острозька академія» побачила світ книга Петра Кралюка та Михайла Якубовича «Ян Лятос: ренесансна філософія та наука на українських землях».

Презентоване видання – перша в українській та зарубіжній науці монографія, присвячена творчості польсько-українського вченого Яна Лятоса (1539 – 1608 рр.) – найбільш послідовного критика календарної реформи папи Григорія ХІІІ. Емігрувавши в 1598 році до Острога, Ян Лятос продовжував роботу над астрономічними, астрологічними та математичними дослідженнями, які викликали резонанс у Речі Посполитій та далеко за її межами. У монографії висвітлено специфіку наукових поглядів Яна Лятоса, простежено їхній зв’язок із творчим доробком інших ренесансних авторів.
Видання передусім орієнтоване на науковців, богословів, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться визначними здобутками українського Ренесансу.

До речі, нещодавно інформація про книгу «Прогностикон» (1594 р.), яка в зазначеній монографії надрукована в перекладі українською мовою викликала справжню сенсацію. Річ у тім, що як в минулому, так і в теперішньому році розповсюджуються чутки про кінець світу. У Яна Лятоса ця подія була відтермінована до 3036 року. Особливо ця «новина» сподобалася росіянам та полякам. Правда полякам через те, що Яна Лятоса вони вважають своїм.